Arī Varakļānu pils piedalās apceļošanas akcijā
2018. gada apceļošanas akcijas „Apmeklēsim Baltijas muižas - svinēsim kopā!" piedāvājums ir arī Varakļānu pilij. Apmeklētāji tiek aicināti jau nākamās nedēļas nogalē - 24. un 25. maijā - uz Atvērto durvju dienām. - Varakļānu pilī, uzsākot līdzdalību apceļošanas akcijā „Apmeklēsim Baltijas muižas - svinēsim kopā!", tiek rīkotas Atvērto durvju dienas, kad ikviens var apmeklēt pili bez maksas. Eiropas kultūras mantojuma gada ietvaros tiek arī izsludināts aizraujošs konkurss skolēniem „Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai", kur skolēni var likt lietā savas idejas. Balvā - iespēja rīkot klases vakaru kādā no vēsturiskajām ēkām. Informāciju var iegūt mājas lapā pilis.lv, - pastāstīja Varakļānu novada muzeja vadītāja Terese Korsaka.
Latvijas Piļu un muižu asociācija informē, ka šovasar vairāk nekā 130 vēsturisko muižu un piļu Baltijas valstīs atvērs savas durvis apceļošanas akcijas apmeklētājiem.
Trīs valstu piļu un muižu asociācijas ir apvienojušas spēkus, lai noorganizētu pārrobežu pasākumu, kas parādītu plašo un dažādo piedāvājumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā un izceltu pilis un muižas kā kultūras, ekonomiskās un reģionālās attīstības virzītājspēkus pagātnē un mūsdienās.
Varakļānu pilī akcijas ietvaros apmeklētāji būs gaidīti no 24. maija līdz 16. septembrim.
2018. gada apceļošanas akcijas simbols ir atslēga - kā atsauce uz muižu vai pili, kas atver durvis uz jauniem atklājumiem kultūras mantojumā. Akcijas ietvaros apmeklētāji tiek aicināti krāt simboliskas atslēgas (uzlīmes) kā atmiņu par pieredzēto piedzīvojumu. Akcijas noslēgumā apmeklētājs, kurš savāks vismaz 5 uzlīmes savā mītnes valstī un vismaz 10 kaimiņvalstīs, piedalīsies balvu izlozē.
Svinot Baltijas valstu simtgadi, arī piļu un muižu asociācijas apvienojas, lai demonstrētu Baltijas ceļa simbolisko turpinājumu. Viena no intriģējošākajām tēmām ir piļu un muižu liktenis cauri 20. gadsimtam.
Katrā akcijā ir nepieciešami jaunatklājumi, un tādi gaidāmi arī Varakļānu pilī.


16.05.2018.