Aicina brīvprātīgos Dziesmu un deju svētkos
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nodrošināšanai līdz šim pieteikušies 1350 brīvprātīgie, taču Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) Dziesmu svētku birojs meklē vēl palīgus. Svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva vēsta, ka šobrīd norit individuālās sarunas ar tām personām, kas brīvprātīgi pieteikušās palīdzēt rīkot svētkus, taču platformā „brivpratigie.lv" pieteikšanās termiņš pagarināts līdz 30. maijam.
Brīvprātīgajam darbam pieteikties tiek aicinātas personas vecumā no 16 gadiem ar labām latviešu valodas zināšanām, un atsevišķiem papildu darbiem - arī ar angļu, krievu un citu svešvalodu zināšanām. Personām no 16 līdz 18 gadiem gan būs nepieciešama vecāku atļauja.
Katram brīvprātīgajam svētkos tiks nodrošināta ēdināšana, ja tiks veikts darbs ilgāk nekā četras stundas, kā arī tiks nodrošināta iespēja bez maksas izmantot Rīgas sabiedrisko transportu, izsniegta svētku ID karte un darba atribūtika.
Svētku laikā plānots nodarbināt vairāk nekā 1000 brīvprātīgo, kas būs iesaistīti koordinētās brīvprātīgo misijās. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk viņi tiks iesaistīti organizatoriskos procesos svētku nedēļas laikā - no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.


16.05.2018.