Apbalvotas sešas skolu avīzes
10. maijā notika ikgadējā Madonas reģiona skolu avīžu skate, kurā par nomināciju „Labākā skolu avīze" sacentās sešu skolu redkolēģiju pārstāvji. Pasākums notika pie pērnā gada titula ieguvējiem - Madonas Valsts ģimnāzijā. Kā ierasts, skolu avīžu veidotāji līdz aprīļa beigām bija aicināti iesūtīt divus avīžu eksemplārus, kas veidoti 2017./2018. mācību gadā. Iesūtītos numurus vērtēja žūrijas komisija - laikraksta „Izglītība un Kultūra" žurnāliste Vita Pļaviņa, bijusī „Madonas Domes Vēstneša" (un arī skolēnu avīzes „Gaitenis") veidotāja Dzintra Stradiņa un laikraksta „Stars" pārstāve - šī raksta autore.

Atceroties savus pirmos soļus skolas avīzes „Gaitenis" veidošanā Dzintras Stradiņas vadībā, jāsecina, ka laiki krietni mainījušies - savulaik datorrakstā sastādīta skolēnu avīze, kas drukāta tipogrāfijā, jau vien bija sasniegums, mūsdienās skolēni - avīžu veidotāji - brīvi strādā ar datoriem, skolu avīzes ir bagātas ar fotoattēliem, dažādo rakstu formas, izdod arī krāsainus izdevumus un tamlīdzīgi. Cita lieta, ka vietām mazinājies atbalsts skolu avīžu izdošanai, bet aktīvākie atrod radošus risinājumus, kā lasītājus iepazīstināt ar savas skolas aktivitātēm.
Skolu avīžu skates pasākums iesākās ar sadraudzēšanās aktivitātēm, pēc kā žurnāliste Vita Pļaviņa vadīja praktisko nodarbību informatīvo ziņu pareizā rakstīšanā. Tam sekoja jauniešu iecienītā izlaušanās spēle; un tad jau - skolas avīžu veidotāju apbalvošana ar svētku kliņģeri.
Žūrija nomināciju „Iedvesmas bagātākā avīze" piešķīra Bērzaunes pamatskolas pulciņam „Jaunie korespondenti", „Literārās jaunrades popularizēšana" visaugstāk bija novērtēta Lubānas vidusskolas skolēnu avīzē „Saldskābmaize". Ar „Rakstu formu daudzveidību" izcēlās Meirānu Kalpaka pamatskolas avīze „Kaktuss" un Ērgļu vidusskolas „Ērgļu Novada Skolu Ziņas" ar literāro pielikumu „Cinītis", savukārt ar „Noformējuma daudzveidību" - Degumnieku pamatskolas avīze „Kabata". Degumnieku pamatskolas avīze saņēma arī laikraksta „Stars" simpātiju balvu - „Stara" abonementu 6 mēnešiem. Žūrijas vērtējumā „Spilgtākais skolas dzīves atainojums" bija izdevies Madonas Valsts ģimnāzijas avīzei „Maģiskā". Savukārt Madonas pilsētas vidusskolas avīze „Gaitenis" tika ne vien godalgota nominācijā „Labākā redaktora sleja", bet kopvērtējumā arī ieguva „Labākās skolu avīzes" titulu, līdz ar to nākamgad skolu avīžu veidotāji atkal tiksies Madonā, bet šoreiz viņus uzņems „Gaiteņa" veidotāji.


16.05.2018.