Alūksnē - Zemessardzes pamatapmācības
No 9. līdz 28. aprīlim Alūksnes novada „Meža Strautiņos" notiek Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes rīkotā zemessargu militārās pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies vairāk nekā 40 zemessargu, arī no Madonas, tostarp mūsu kolēģis Egils Kazakevičs. Pamatapmācības nometnē piedalās zemessargi no Zemessardzes 2. Vidzemes, 3. Latgales, 4. Kurzemes brigādes, kā arī Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības.

Nometnē zemessargi apgūst lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūst ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem šī ir iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas.
Vienlaicīgi nometnes laikā notiek arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība. Tajā zemessargi, kuri vienībās pilda nodaļas komandiera pienākumus, pilnveido iemaņas darbā ar personālsastāvu, pavēļu sagatavošanā un došanā, kā arī veic nodaļas komandieru pienākumus. Nometnes norises laikā „Meža Strautiņos" notiks arī Zemessardzes vecāko instruktoru semināri: no 17. līdz 18. aprīlim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljonu virsseržantu un vecāko instruktoru seminārs, savukārt no 19. līdz 20. aprīlim - Zemessardzes galvenā virsseržanta un brigāžu virsseržantu seminārs.
Apmācības procesu nodrošinās 20 instruktori no Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienībām.
Savukārt 28. aprīlī no pulksten 12 „Meža Strautiņos" notiks zemessargu militārās pamatapmācības nometnes noslēguma pasākums, uz kuru aicināti Zemessardzes vienību, reģionālo valsts institūciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī nometnes dalībnieku darba devēji un ģimenes. Apmeklējot pamatapmācības nometnes noslēguma dienu, viesiem būs iespēja iepazīties ar pamatapmācības nometnes norisi, apskatīt nometnes teritoriju un tikties ar zemessargiem.
Atgādinām, ka Zemessardzē uzņem 18-55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā „Prasības uzņemšanai". Vairāk par dienestu Zemessardzē un citu bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.


13.04.2018.