Savākti vairāk nekā 10 000 parakstu
INDEXO izveidoto iniciatīvu par mantojamu 2. pensiju līmeņa kapitālu portālā ManaBalss.lv parakstījuši vairāk nekā 10 000 cilvēku, tādēļ drīzumā tā tiks iesniegta Saeimā. Iniciatīva paredz: ja 2. pensiju līmeņa dalībnieks mirst pirms pensijas vecuma sasniegšanas, uzkrājums nonāk viņa mantiniekiem. Iniciatīva ir nepieciešama, jo mantojams pensijas uzkrājums dos katram Latvijas iedzīvotājam pārliecību - šī ir mana nauda un par to ir vērts rūpēties.
Toms Kreicbergs, INDEXO izpilddirektors: „Plašais iniciatīvas atbalsts parāda - Latvijas iedzīvotāji vēlas arī pie mums ieviest mantojamības principu, kas labi darbojas Lietuvā un Igaunijā. Saeima jau sākusi skatīt šo jautājumu, bet patlaban politiķu attieksme ir dažāda. Tādēļ plašais sabiedrības atbalsts, ko parāda savāktais balsu skaits portālā ManaBalss.lv, ir it īpaši nozīmīgs."
Paredzams, ka 2. pensiju līmeņa kapitāla mantojamība samazinātu valsts pensiju speciālā budžeta ieņēmumus par kādiem 6-7 miljoniem eiro gadā. Salīdzinājumam - 2. pensiju līmeņa pārvaldīšanas izmaksas 2016. gadā vien bija 40 miljoni eiro.
Iniciatīvas atbalstītāji tiek aicināti atstāt savu balsi portālā ManaBalss.lv, lai turpinātu paust sabiedrības atbalstu mantojamības jautājumam, kamēr par to tiek lemts Saeimā.
INDEXO projekts cīnās, lai uzlabotu konkurenci un rezultātus 2. pensiju līmeņa tirgū. Projekta aizsācēju vidū ir vairāk nekā 30 veiksmīgi un sabiedrībā zināmi Latvijas uzņēmēji, tostarp kādreizējais bankas Nordea Latvijas filiāles vadītājs Valdis Siksnis, Normunds un Jānis Bergi (SAF Tehnika, Mobilly), kā arī daudzi citi.
Plašāk par pensiju plānu „INDEXO Izaugsme" un tā nosacījumiem: www.indexo.lv.

12.01.2018.